تبلیغات
ورزش10 - شکست تلخ والیبالیست های ایران مقابل میزبان
Myspace Rainbow Text - http://www.myrainbowtext.com
http://www5.varzesh3.com/files/Picture/00991731.jpg

شکست تلخ والیبالیست های ایران مقابل میزبانتیم ملی والیبال ایران در سومین مسابقه خود در مرحله دوم رقابت های قهرمانی جهان برابر لهستان مغلوب شد.

ورزش10: به گزارش ایفنام ، تیم ملی والیبال مردان ایران در سومین دیدار خود از مرحله دوم رقابت های جهانی از ساعت ٢٢:٥٥ شنبه شب و در شب تولد اسلوبودان کواچ، سرمربی تیم ملی به مصاف لهستانِ میزبان رفت و با نتیجه ٣ بر ٢ بازی را به حریف واگذار کرد. ست اول این مسابقه با نتیجه ٢٥ بر ١٧ به سود میزبان خاتمه پیدا کرد. ست دوم هم با برتری مطلق لهستانی ها و با نتیجه ٢٥ بر ١٦ به سود میزبان به پایان رسید، اما ست سوم این مسابقه با نتیجه ٢٦ بر ٢٤ به سود شاگردان کواچ به پایان رسید تا بازی به ست چهارم کشیده شود. ست چهارم را هم شاگردان کواچ خوب شروع کرده و به پایان رساندند؛ این ست با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به سود ایران تمام شد و بازی به ست پنجم رفت. در ست پایانی این مسابقه بازی با نتیجه ١٦ بر ١٤ به سود لهستان خاتمه پیدا کرد.

لهستان تیمی با سه طلا، سه نقره و یک برنز جهان و المپیک که حالا با میزبانی در پیکارهای این دوره، قصد دارد به تعداد مدال های جهانی اش بیفزاید. آخرین بار در مسابقات قهرمانی جهانِ سال ٢٠٠٦ بود که لهستان مدال نقره این مسابقات را به گردن آویخت. لهستان با دراختیار داشتن بازیکنانی همچون وِلازلی و وینیارسکی و همچنین با تکیه بر دانش کادر فنی اش به رهبری استفان آنتیگای فرانسوی در مسابقات امسال با صدرنشینی در گروه یک، به مرحله دوم رسید و در دو بازی ابتدایی اش در این مرحله اگرچه از آمریکا شکست خورد، اما با غلبه بر ایتالیا به بازیابی توان روحی خود پرداخت.

لهستان در سال های ١٩٤٩ تا ١٩٨٦ همیشه در میان ده تیم بر تر مسابقات قهرمانی جهان جای داشت، اما در آخرین دوره این رقابت ها که در سال ٢٠١٠ در ایتالیا برگزار شد در رده سیزدهم قرار گرفت. لهستان که در این دوره از رقابت ها قصد دارد از امتیاز میزبانی و حمایت تماشاگران خودی نهایت بهره برداری را کند در سال های اخیر نتایج پر نوسانی در رقابت های مختلف کسب کرده است. این تیم در لیگ جهانی ٢٠١٢ به مدال طلا رسید، اما در رقابت های سال های ٢٠١٣ و ٢٠١٤ نتوانست به مرحله نهایی صعود کند.

لهستان پیش از این مسابقه با ١٢ امتیاز در رده دوم جدول گروه پنج مسابقات قرار داشت و برای قطعی شدن صعودش به مرحله سوم رقابت ها نیاز به سه امتیاز بازی ایران داشت، به همین دلیل با تبلیغات گسترده و همچنین آمادگی کامل برای کسب یک پیروزی همه جانبه، در سالن ١٤ هزار نفرۀ شهر غوچ با نام اطلس حاضر شدند و تنها پیروزی می خواستند.

لهستان پیش از این چهار بار ایران را شکست داده و سه بار نیز برابر ایران شکست را پذیرا شده بود؛ رقابت های قهرمانی جهان ١٩٩٨ (٣ – صفر)، جام قهرمانان قاره ها ٢٠٠٩ (٣ – ١) و دو بار در مرحله برگشت دور بین قاره ای لیگ جهانی ٢٠١٤ (٣ – ١، ٣ – صفر) چهار پیروزی لهستان مقابل ایران را نشان می دهد. در عوض، ایران در جام جهانی ٢٠١١ (٣ – ٢) و دو بار در مرحله رفت لیگ جهانی ٢٠١٤ (٣ – ١ ، ٣ – صفر) لهستان را مغلوب کرده بود. ایران که پیش از این مسابقه با ١١ امتیاز در رده سوم جدول گروه پنج ایستاد بود و از شانس صعود برخوردار بود خوب می دانست که برای پیمودن راه ناهموار صعود به جمع شش تیم برتر مسابقات، باید از لهستان امتیاز می گرفت تا بتواند سرنوشتش را خودش در دیدار آخرش مقابل صربستان رقم بزند.

ایران پیش از این در هفت بازی برگزار کرده اش در این رقابت ها رکورد شش پیروزی را از خود بر جا گذاشته و در پایان رقابت ها و در رده بندی نهایی مسابقات، در بدترین حالت ممکن ١٠ پله صعود را نسبت به دور گذشته به خود خواهد دید.


_____________________________________________________________________________________________________________