تبلیغات
ورزش10 - رونمایی از تیم ملی جوان با تفکرات ترکیبی کی‌روش
http://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1394/03/09/139403091703505425399433.jpg

رونمایی از تیم ملی جوان با تفکرات ترکیبی کی‌روش


تیم ملی با بازیکنان جوانش در دیدار مقابل ازبکستان رونمایی خواهد شد.

ورزش10: به گزارش تسنیم، تیم ملی فوتبال کشورمان که در راه آماده‌سازی برای حضور در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه و جام ملت‌های 2019 امارات است، پیش از آغاز این مسابقات باید در دیداری دوستانه به مصاف ازبکستان برود، دیداری که می‌تواند اهمیت خاصی برای کارلوس کی‌روش و شاگردانش داشته باشد تا تیم ملی کم‌کم به ترکیب خود برای حضور در رقابت‌های رسمی برسد.

کی‌روش پس از چهار سال حضور در ایران و تجربه کردن جام جهانی و جام ملت‌ها با تیم ملی فوتبال کشورمان، دست به تغییراتی در ترکیب تیم ملی زده است. با اینکه وی در دو بازی دوستانه قبلی مقابل شیلی و سوئد از بازیکنان جوان استفاده نکرد و بیشتر بازیکنان باتجربه را به بازی گرفت، اما این بار بازیکنان جوان زیادی را به لیست تیمش اضافه کرده است. تفاوت ترکیب فعلی ایران با جام جهانی، جام ملت‌ها و دیدارهای دوستانه قبلی خداحافظی جواد نکونام از بازی‌های ملی و کنار رفتن بازیکنان پا به سن گذاشته یا ناآماده‌ای مانند امیرحسین صادقی، رحمان احمدی، کریم انصاری‌فرد و ... است. در کنار این بازیکنان اشکان دژاگه و علیرضا جهانبخش هم به دلیل مصدومیت در لیست کی‌روش جای نداشته‌اند تا تیم ملی با ترکیبی متفاوت به ازبکستان سفر کند.

سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال کشورمان برای جوان کردن تیم ملی تفکری ترکیبی دارد، چرا که بازیکنان باتجربه تیم ملی مانند تیموریان، پژمان منتظری، سیدجلال حسینی، خسرو حیدری، مسعود شجاعی و حتی هاشم بیک‌زاده را در لیست خود قرار داده و در کنار آنها بازیکنان جوانی مانند محمدرضا اخباری، مهدی ترابی، سعید عزت‌اللهی، میلاد محمدی، حسین کنعانی‌زادگان و ... را به اردوی تیم ملی دعوت کرده است. حالا کی‌روش تصمیم دارد با ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه تیم ملی را برای جام جهانی آماده کند. اولین میدان هم برای رونمایی از چنین تیمی دیدار با ازبکستان در تاشکند است تا کی‌روش بتواند تازه واردهای تیم ملی را امتحان کند.

آخرین دیدار ایران و ازبکستان برمی‌گردد به مسابقات مقدماتی جام جهانی 2014. تیم ملی که در دیدار رفت و در نخستین دیدار دو تیم در این مرحله، در تاشکند با گل محمدرضا خلعتبری به پیروزی رسیده بود، در دیدار برگشت در تهران با همین نتیجه بازی را واگذار کرد. حالا دو تیم بار دیگر به مصاف هم خواهند رفت که این بار بازی آنها حساسیتی ندارد. این تقابل، دیداری برای آماده‌سازی است که فقط شاید نتیجه آن در روحیه بازیکنان دو تیم تأثیرگذار باشد، بازیکنانی که باید خود را برای رسیدن به جام جهانی آماده کنند و همین موضوع انگیزه آنها را دو چندان خواهد کرد.

دیدار دوستانه ازبکستان - ایران فردا (پنجشنبه) از ساعت 17:30 در ورزشگاه بنیادکار تاشکند آغاز می‌شود.


____________________________________________________________________________________________________________